Aktualna wersja serwisu u-jazdowski.pl
BANK PEKAO PROJECT ROOM
Michał Chudzicki "Katalog dzieł nieistniejących"
5 – 17 lutego 2013

Michał Chudzicki
"Katalog dzieł nieistniejących"

Otwarcie wystawy: 4 lutego 2013, godz. 18.00
Wystawa trwa do 17 lutego 2013
Kurator: Marek Goździewski
Koordynatorka: Ita Krajewska

 

Na prezentacje prac artystów w ramach projektu Bank Pekao PROJECT ROOM jest wstęp wolny.




Bruno Larek (1901-1936) – polski malarz, rysownik, twórca obiektów i poeta. Studiował budowę maszyn na Politechnice Warszawskiej oraz malarstwo w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. Z obu kierunków zrezygnował na rzecz podróży do Berlina i Paryża. Tam też zetknął się ze sztuką dadaistów i surrealistów. Zginął w pożarze w Warszawie w wieku 35 lat. Specyficzne środki wyrazu oraz absurdalne poczucie humoru wpisują jego prace w nurt dadaistyczny. Na tle ówczesnej sytuacji artystycznej w Polsce, sztuka Larka jest pewnego rodzaju alternatywą i buntem wobec rodzimej kultury.

Michał Chudzicki kreował postać Brunona Larka od 2011 roku. Powołał do życia wymyślonego artystę oraz stworzył „nieistniejące” prace. Posługując się fikcją jako narzędziem stara się podać w wątpliwość oficjalną historię sztuki, a także przeprowadzić eksperyment badający czy jako widzowie potrzebujemy dzieł sztuki, czy też raczej twórców sztuki i ich znanych nazwisk.
Projekt Bruno Larek był pokazany po raz pierwszy w Galerii Instytutu Polskiego w Düsseldorfie, kolejna jego odsłona odbyła się w Galerii Białej w Lublinie. Demistyfikacja następuje w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.


Michał Chudzicki (ur. 1983, pochodzi z Urzędowa). Ukończył ASP w Krakowie, dyplom w 2011 roku w pracowni prof. Misiaka. Współzałożyciel kolektywu Roboczogodzina. Wystawy indywidualne: "Bruno Larek. Podróż, eksperyment i zabawa" (Galeria Biała 2012, Lublin), "Bruno Larek. Den es nicht gab" (IP Düsseldorf 2012), "Trudno to wyjaśnić" (Art Agenda Nova 2011, Warszawa), "Okno" (Art Agenda Nova 2010, Kraków); wystawy zbiorowe, m.in.: Grolsh Art Boom Festival 2012 Kraków, "No Budget Show 4" (MOCAK 2012), "Tribute to Fangor" (BWA Warszawa 2011), "In Dark Woods" (HangArt-7 2011, Salzburg).
 

 

Bank Pekao PROJECT ROOM:
We współpracy pomiędzy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Bankiem Pekao S.A. narodził się projekt wspierający młodą sztukę: Bank Pekao PROJECT ROOM. Sala, w której prezentowane są prace młodych artystów, przyjęła nazwę sponsora. Na przestrzeni dwóch lat począwszy od 23 kwietnia 2012 r. co dwa tygodnie w poniedziałki CSW prezentuje najciekawsze projekty przygotowane przez polskich, a także zagranicznych twórców. Bank Pekao PROJECT ROOM stwarza możliwość prezentacji najnowszych i najbardziej interesujących zjawisk artystycznych oraz buduje platformę do dyskusji o współczesnej sztuce, do której CSW zaprasza artystów, kuratorów, studentów i wszystkich miłośników sztuki.

 

  



Partner projektu: Bank Pekao




Patroni medialni Bank Pekao PROJECT ROOM: Wprost, TVP Kultura, Hiro, Monitor Magazine, Mówiąnamieście, Popmoderna

Patroni medialni CSW: Aktivist, Exklusiv, Stolica, Elle Decoration 

 

 

 

 





   Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 00-467 Warszawa, ul. Jazdów 2, tel. +48 22 628 12 71-73, fax: +48 22 628 95 50, www.csw.art.pl, e-mail: csw@csw.art.pl
Transmisje online
zapewnia
StreamOnline