Aktualna wersja serwisu u-jazdowski.pl
WYDARZENIE
SZTUKA W RUCHU
2, 9 i 16 czerwca 2013 w godz. 11.00 - 17.00
projekt artystyczny w przestrzeni publicznej Warszawy


SZTUKA W RUCHU
2, 9 i 16 czerwca 2013 w godz. 11.00 - 17.00
zapraszamy do wzięcia udziału w artystycznym projekcie w przestrzeni publicznej Warszawy
(przy Krakowskim Przedmieściu, w Alejach Ujazdowskich i na Rynku Nowego Miasta)
 


"Sztuka w ruchu" - podobnie jak inne projekty Laboratorium Edukacji Twórczej CSW - wychodzi w przestrzeń miejską, by przekraczając ściany muzeum wkraczać w przestrzeń społeczną w aktywny i często zaskakujący sposób. Akcje realizowane przez artystów w przestrzeni miejskiej proponują zmianę pozycji odbiorców i nową ich rolę jako partnerów w dialogu ze sztuką. We wszystkich propozycjach skierowanych do publiczności istotny będzie element uczestnictwa, współdziałania i aktywności. Liczy się też dobra zabawa, radość i pozytywna energia. Zapraszamy do działania w trzy niedziele czerwca, kolejno w trzech różnych miejscach w Warszawie; przy Krakowskim Przedmieściu, w Alejach Ujazdowskich i na Rynku Nowego Miasta, w godzinach 11.00 – 17.00.
Maria Parczewska i Janusz Byszewski


PROGRAM:

2 czerwca (niedziela), godz. 11.00 – 17.00, Krakowskie Przedmieście, Uniwersytet Warszawski, przed Bramą Główną
Janusz Byszewski, "Muzeum w drodze – Kompozycja #2"
Monika Drożyńska, "Hafty miejskie"
Maria Parczewska, "Otwarta księga ważnych słów"

9 czerwca (niedziela), godz. 11.00 – 17.00, Al. Ujazdowskie, Park Ujazdowski, przed Bramą Główną
Janusz Byszewski, "Muzeum w drodze – Kompozycja #3"
Mathilde Papapierto, "Znaki szczególne"
Maria Parczewska, "Słowa w ruchu"
Jadwiga Sawicka, "Pisanie miasta"

16 czerwca (niedziela), godz. 11.00 – 17.00, Rynek Nowego Miasta
Jacek Bąkowski, "Od sztuki nie uciekniesz"
Grzegorz Borkowski, "Samoorganizacja – samorealizacja"
Janusz Byszewski, "Porządki"
Maria Parczewska, "Dopełnienie"
Jarosław Perszko, "Rama – w i poza"
Współpraca: Paweł Dudko


Laboratorium Edukacji Twórczej (LET), programowane w CSW przez kuratorów Marię Parczewską i Janusza Byszewskiego, odnosi słowo "twórcze" zawarte w nazwie Laboratorium do postawy pozaartystycznej – potrzeby i gotowości do przełamywania stereotypów zarówno w myśleniu, jak i działaniu. Warsztaty LET adresowane są przede wszystkim do osób, które wiążą swoje plany zawodowe z aktywnością pedagogiczną, animacyjną czy kuratorską. Pierwszym najważniejszym celem warsztatów jest osobista refleksja, że możemy więcej, niż początkowo myśleliśmy, że możemy. Odnosi się to doświadczenie do procesu uruchamiania potencjału drzemiącego w każdym i nie mającego nic wspólnego z tzw. talentem artystycznym.

Drugi cel – związany z instytucją, jaką jest CSW – to przerzucanie pomostu między bezradnym na ogół widzem, a trudną ciągle jeszcze w odbiorze sztuką współczesną. LET proponuje autorskie metody z nurtu edukacji twórczej i muzealnej, które przefiltrowane przez każdego z uczestników pozwolą mu odnaleźć swoje drogi i do sztuki, i do własnej praktyki animacyjnej. Warsztaty odpowiadają więc zarówno praktycznie, jak i teoretycznie, na pytanie: jak zaprojektować sytuację, aby sprzyjała ona naszej śmiałości w poszukiwaniu nowych, często odrębnych, ale istotnych dla każdego rozwiązań.





Projekt "Sztuka w ruchu" Laboratorium Edukacji Twórczej CSW jest realizowany przez Fundację Sztuka i Współczesność
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patroni medialni CSW: TOK FM, Przekrój, Elle Decoration, Harper’s Bazaar, KMAG, Aktivist, Warsaw Insider, EXKLUSIV, Hiro, Stolica, Label Magazine, artinfo.pl, PURPOSE 

 





   Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 00-467 Warszawa, ul. Jazdów 2, tel. +48 22 628 12 71-73, fax: +48 22 628 95 50, www.csw.art.pl, e-mail: csw@csw.art.pl
Transmisje online
zapewnia
StreamOnline