Aktualna wersja serwisu u-jazdowski.pl
AKTUALNOŚCI
AIR Liza Babenko
Rezydencja: wrzesień – październik 2013

Liza Babenko (Ukraina)

Rezydencja: wrzesień – październik 2013Liza Babenko
(ur. 1988) jest pisarką, kuratorką i reżyserką. Uzyskała tytuł magistra filozofii antropologicznej i filozofii kultury w rosyjskiej Szkole Antropologii Państwowego Uniwersytetu Nauk Humanistycznych w Moskwie i ukończyła Moskiewską Letnią Szkołę Kuratorstwa "Polityczne tworzenie wystaw" Wiktora Misiano. Babenko była działaczką Centrum Badań Kultury Wizualnej w Kijowie. Obecnie działa w ramach kijowskiej grupy Ofensywa Feministyczna (Feminist Ofenziva) oraz Moskiewskiej Grupy Feministycznej. Babenko publikuje w czasopiśmie "Sztuka Ukrainy" (Art Ukraine) i innych periodykach. Jej najnowsza wystawiona na scenie praca to sztuka "Energia kosmosu jest niezniszczalna" przygotowana we współpracy z Antonem Vidokle. Mieszka i pracuje w Kijowie.

 

  

 

 

Rezydencja realizowana w ramach projektu RE-DIRECTING: EAST dzięki finansowemu wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa i Instytutu Polskiego w Kijowie. 

  

   Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 00-467 Warszawa, ul. Jazdów 2, tel. +48 22 628 12 71-73, fax: +48 22 628 95 50, www.csw.art.pl, e-mail: csw@csw.art.pl
Transmisje online
zapewnia
StreamOnline