Aktualna wersja serwisu u-jazdowski.pl
AKTUALNOŚCI
SZTUKA NIE ZNA WIEKU!

cykl spotkań dla dorosłych w wieku 50+
MARZEC 2017

Sztuka nie zna wieku! - cykl spotkań na temat sztuki współczesnej dla osób w wieku 50+
Marzec
2017

miejsce spotkania w holu CSW
Wstęp wolny, bez zapisów
Informacje: a.szary@csw.art.pl


Spotkania z cyklu Sztuka nie zna wieku! to propozycja dla osób, które chcą aktywnie i twórczo zgłębiać tajniki sztuki współczesnej. Każde spotkanie poświęcone będzie odrębnym zjawiskom artystycznym, a punktem wyjścia staną się aktualne wystawy prezentowane w Centrum Sztuki Współczesnej. W ten sposób uczestnicy w praktyce poznają język sztuki, sposoby działania artystów, spróbują interpretacji i odczytywania współczesnych dzieł. Będzie też miejsce na dyskusję, wymianę zdań oraz działania praktyczne.
 

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA:


08.03.2017 Pomiędzy sztuką a życiem
Wystawa Mai Bekan 23 Zgromadzenia będzie punktem wyjścia do przedstawienia projektów artystycznych, które miały swoje źródło w codziennym doświadczeniu artystów. W części praktycznej spróbujemy twórczo zinterpretować przedmioty, których na co dzień używamy. Podczas spotkania poznamy twórczość artystki, która swoje projekty realizuje z lokalnymi społecznościami, bazując na nieuświadomionych performensach jakie odgrywamy.
Prowadzenie: Anna Szary

22.03.2017 Site specific – sztuka na swoim miejscu
Istnieją projekty artystyczne, które mogą funkcjonować tylko i wyłącznie w określonej, dedykowanej im przestrzeni. Miejsce ich powstania znane jest już w fazie projektowej samego dzieła i odgrywa bardzo ważny czynnik wpływający na jego ostateczny kształt. Tematem spotkania będą artystyczne realizacje polskie i światowe uwzględniające kontekst miejsca ich powstania.
Prowadzenie: Joanna Rentowska

 

Partnerzy medialni: Program 2 Polskiego Radia, Gazeta Wyborcza, Wyborcza.pl Warszawa,
Co Jest Grane 24

   Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 00-467 Warszawa, ul. Jazdów 2, tel. +48 22 628 12 71-73, fax: +48 22 628 95 50, www.csw.art.pl, e-mail: csw@csw.art.pl
Transmisje online
zapewnia
StreamOnline